Наc можна знайти: вул. Княжий Затон, 2/30, КиЇв, Україна, 02095
Київ: 067-406-86-01
Дніпро: 067-452-54-85
Львів: 067-537-11-56
Email: office@pro-formula.com.ua
інтернет замовлення
067-501-91-62
099-966-36-37

Санітарія та гігієна у забійних цехах та на м’ясопереробних підприємствах

Санітарне миття та дезінфекція забійного цеху

Підтримка належного санітарно-гігієнічного стану на забійних цехах значною мірою запобігає  псування продукції, що відбувається під впливом мікроорганізмів.

При організації процесу санітарного миття у забійному цеху слід мати на увазі, що основними забрудненнями є кров, жири, протеїни. Обробка поверхонь гарячою водою може викликати полімеризацію ненасичених жирів та денатурацію протеїнів, що посилить зв’язування забруднень з поверхнею та ускладнить процес очищення. Крім того, обробка гарячою водою призводить до підвищеного утворення конденсату – додаткового джерела росту мікроорганізмів. Температура води, що рекомендується, для обробки поверхонь на бойні-40-50ºС.

Санітарне миття забійного цеху зручно проводити, використовуючи спеціальне обладнання для пінної обробки (апарати високого тиску з пінною насадкою, пінні стаціонарні або мобільні станції).

Обробка дезінфікуючими засобами погано очищених поверхонь не має сенсу, т.к. дезінфікуючі агенти будуть інактивовані забрудненнями.

Мийка обладнання, інвентарю та приміщень проводиться відразу ж після закінчення роботи цеху. Лужне пінне  миючий засіб  диспергує, емульгує та нейтралізує жири.

1-2 рази на тиждень необхідно проводити комплексне миття та дезінфекцію: після очищення лужним засобом застосувати кислотний засіб, потім провести дезінфекцію.

Для дезінфекції використовуються дезагенти різних класів. Чергування дезінфуючих агентів на основі ЧАС  і надоцтової кислоти забезпечує контроль зростання мікроорганізмів (зокрема Listeria monocytogenes).

Для обробки обладнання, стін, стоків рекомендуються дезінфектант на основі четвертинних амонієвих сполук та альдегіду, який має високу проникаючу здатність, тому гарний для нерівних та пористих поверхонь. Крім того, він утворює на поверхнях бактеріостатичні плівки, що інгібують зростання мікроорганізмів.

Санітарні заходи проводяться щодня за наступною програмою:

  1.  Великі забруднення та сміття видаляються в процесі роботи, в міру накопичення та поміщаються в окремі контейнери та видаляються з виробничої ділянки.
  2. Електричні блоки обладнання закривають поліетиленовою плівкою.
  3. Поверхні обполіскують теплою водою. Процес проводять зверху вниз: починають зі стелі, стін та обладнання, в останню чергу обробляють підлогу.
  4. За допомогою пінної насадки наносять пінний миючий засіб, що містить активний хлор, температура -45-50º С, експозиція -7-10 хв., при необхідності сильно забруднені місця розтирають щітками, потім залишки забруднення та миючого засобу змивають водою, температура води – 40-50 ºС. Проводять огляд обладнання та приміщення, при виявленні забруднень миють ще раз.
  5. Наносять дезінфектант на стіни, підлогу, уникаючи попадання бризок на обладнання. Устаткування дезінфікують в останню чергу.
  6. При обробці дезінфектантом на основі оцтової кислоти:

– волога дезінфекція (садовий розпилювач, АВД) концентрація 0,1-0,2% (за препаратом), температура до 20ºС;

– аерозольна дезінфекція (дезінфекції методом дрібнодисперсного розпилення, використовують Дезосепт-Форте 10гр. концентрату + 4,9 л води / 1000м³. Робочий розчин розпорошують при вимкненій вентиляції.

Після дезінфекції (за 30-40 хвилин) препаратом на основі НУК  обладнання водою не ополіскується. 

Очищення обладнання для переробки м’яса та виробничих приміщень

  1. Видалення органічних забруднень (жир, білок, вуглеводи та ін.) Для даної обробки рекомендуємо застосовувати пінний лужний засіб Ефір С-15 за допомогою пеногенеруючого обладнання в концентрації 2-3% при t 40-65 °З експозицією 5-7 хвилин. Після очищення ретельно промити обладнання чистою водою.
  2. Видалення неорганічних забруднень. Видалення неорганічних і змішаних забруднень – це одне з найважливіших завдань у поліпшенні санітарного стану забійних ім’ясопереробних цехів, тому що неорганіка (мінеральні солі), змішана з органічними забрудненнями, є чудовим середовищем проживання для величезної кількості мікроорганізмів, також такі забруднення вплив на них будь-яких хімічних миючих засобів. Для вирішення таких завдань використовуйте кислотний пінний засіб   Ефір А-03, концентрація  5-10%, t 20-45 ºС, експозиція 5-7 хвилин, після промийте водою.
  3. Для миття тари в таромийних машинах рекомендуємо використовувати засіб Ефір С-10 сип концентрація 0,7-1,5%.

Дезінфекція обладнання з переробки м’яса та виробничих приміщень

Обладнання та поверхні  приміщень дезінфікують розчином Дезосепт-Форте, що містить НУК, у вигляді спрею, концентрація 0,1-0,2%.

Гігієна персоналу

Обробка рук

Перед початком роботи, після кожної технічної перерви необхідно вимити руки милом з дезінфікуючим ефектом Мило «Ефір», наявність дозаторів значно економить витрату засобу, разова порція 3,0 мл.

Гігієнічна обробка взуття

При вході у виробничі   приміщення наявність дезбар’єра є обов’язковою. Як правило, в цих цілях використовують дезковрики або мати, заповнені 0,5%-ним розчином.

Мийка та дезінфекція транспорту

Весь автотранспорт перед в’їздом на територію підприємства необхідно помити та продезінфікувати. Для видалення бруду та відкладень ПММ можна використовувати автошампунь, після чого 0,5%-ним розчином Ефір Про-Актив провести дезінфекцію методом генерування піни або спреєм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *