Наc можна знайти: вул. Княжий Затон, 2/30, КиЇв, Україна, 02095
Київ: 067-406-86-01
Дніпро: 067-452-54-85
Львів: 067-537-11-56
Email: office@pro-formula.com.ua
інтернет замовлення
067-501-91-62
099-966-36-37

Чиста термокамера – стабільна якість

Поряд з усіма санітарно-гігієнічними заходами, що відбуваються на м’ясокомбінатах, миття термокамер — це завжди відокремлений та індивідуальний процес, незважаючи на те, що результат цієї процедури, її тривалість та періодичність істотно впливають як на якість готової продукції, так і на її кількість, вироблену за одиницю часу.

Більшість виробників обладнання гарантують стабільний результат при здійсненні однофазного автоматичного миття термокамери. Але без доповнення автоматичного миття фінальною другою фазою за допомогою піногенератора чи пінної станції ми вважаємо цей процес малоефективним. Це можна помітити за специфічними ділянками термокамер (підлоги, стелі, решітки, сопла), які в залежності від конструкційних особливостей коптильного та варильного обладнання мають індивідуальний характер. Враховується і той факт, що більшість м’ясопереробних підприємств, прагнучи збільшити продуктивність, найчастіше експлуатують обладнання набагато інтенсивніше за рекомендовані виробником режими. В результаті стадія фінального миття за допомогою пінних установок стає таким же важливим елементом санітарної обробки камери, як її автоматичне миття.

Часто в момент запуску камери в експлуатацію виробники обладнання (наладчики) в блоці управління встановлюють свою шаблонну програму миття, яка повинна забезпечувати прийнятний результат. Але, як показує практика, стандартна прописана програма миття не в змозі дати однаково хороший результат навіть для двох однакових термокамер, що працюють з різним навантаженням або з коптильною тріскою. Тому грамотні та досвідчені електромеханіки та термісти часто вносять зміни до програми миття залежно від умов експлуатації їх камер та застосовуваних миючих засобів.

Усім добре відомо, що найбільш популярними для миття
коптильного та варильного обладнання є сильнолужні пінні миючі засоби, які застосовуються як для автоматичного миття, так і для фінальної обробки за допомогою пінних установок. Саме такі препарати і рекомендують зазвичай більшість виробників камер, і вони дійсно блискуче справляються зі своїм завданням на етапі фінальної мийки стін, підлог і стель камер. Але на стадії автоматичного миття результати можуть виявитися не такими вражаючими. Це зазвичай виявляється лише згодом, при періодичному викиді смоли в процесі виконання технологічної процедури, що призводить до відбракування частини виробленої продукції і, безперечно, говорить про незадовільну якість автоматичного миття камери.

Автоматична мийка будь-якої термокамери відбувається шляхом проходження через форсунки, що подають, під певним
тиском робочого миючого розчину. Потрапляє він туди або шляхом безпосереднього впорскування в потік води концентрату миючого засобу, або шляхом подачі попередньо підготовленого робочого розчину зі спеціального розширювального бака. Якщо для здійснення процедури використовується пінний миючий засіб, то при проходженні його водного розчину по комунікаціях в умовах високих температур усередині труби цей розчин реально існує у двох видах – у вигляді рідкості та у вигляді піни. При цьому піна, що рясно утворюється, перешкоджає нормальному змочування внутрішніх поверхонь труби рідиною, що рухається. Таким чином виникає небезпека того, що важкі смолисті відкладення не повністю видаляються навіть з прямих ділянок комунікацій. На вигнутих ділянках, де існує можливість утворення застійних зон, така небезпека підвищується в рази. Все це і призводить потім до викидів смоли на готову продукцію у процесі проведення технологічних операцій.

Як виключити подібні явища на своєму виробництві? На наш погляд, єдиною альтернативою тут може бути застосування для автоматичного миття термокамер сильнолужних препаратів з піногасними добавками. Такі продукти дозволяють виключити ймовірність утворення піни в замкнутому внутрішньому просторі труби та забезпечити прямий вплив робочого розчину на смолисті відкладення, які значно краще видаляються завдяки ще й гідродинамічній складовій.

Таким чином, підсумовуючи вищесказане, можна стверджувати, що санітарна обробка термокамер складається з двох етапів — автоматичного миття системи комунікацій і самої камери та фінальної обробки всіх внутрішніх поверхонь камери, для якої завжди застосовуються тільки пінні миючі засоби, оскільки йдеться про видалення забруднень з великих відкритих площ. Тут наявність піни позитивно впливає на процес видалення залишкових забруднень, оскільки сприяє збільшенню часу контакту діючих речовин з оброблюваною поверхнею. Для автоматичного миття камер найчастіше доцільніше застосовувати безпінні миючі засоби, які завдяки кращому контакту з внутрішньою поверхнею комунікацій і гідродинамічної складової сприяють кращому видаленню з димопідводних шляхів важких смолистих забруднень.

Ми готові запропонувати спеціалістам м’ясопереробних підприємств як пінні, так і безпінні сучасні миючі засоби під торговою маркою «EFIR» для вирішення проблем санітарної обробки коптильних та варильних камер. Вся пропонована хімічна продукція відповідає вимогам норм безпеки, зареєстрована в Україні та знаходить широке застосування у фахівців галузі, реально допомагаючи забезпечувати стабільно високий рівень гігієни, а відповідно, і якість кінцевих продуктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *